Tlačové správy

VšZP začne na budúci týždeň v rámci celoštátneho skríningu vybraných onkologických ochorení oslovovať 12 800 poistencov

Pre Všeobecnú zdravotnú poisťovňu (VšZP) je pri celoštátnom adresnom skríningu zameranom na vybrané onkologické ochorenia kľúčovým dátumom 15. január 2019. Po tomto termíne v nadväznosti na plánované stretnutie zástupcov zdravotných poisťovní na Ministerstve zdravotníctva SR, ktoré je koordinátorom skríningového programu, začne posielať svojim poistencom imunochemický test na zistenie prítomnosti kolorektálneho karcinómu.

09.01.2019 Čítať viac

VYHLÁSENIE generálnej riaditeľky VšZP k zmene postoja vedenia ZAP

Vítam zmenu doterajšieho postoja vedenia Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP), ktoré dnes deklarovalo svoju pripravenosť podpísať od 1. 1. 2019 zmluvy so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Rozhodnutie je prínosom pre každého pacienta, ktorého vnímam ako najzraniteľnejšiu súčasť systému. Verím, že byť oporou pre pacientov, je naším spoločným záujmom.

31.12.2018 Čítať viac

O poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne je postarané

Ak poistenec Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a.s. (VšZP) ochorie, alebo sa mu náhle zmení zdravotný stav a navštívi lekára, ktorý nemá zmluvu s VšZP, do 31.12. 2018 nie je dôvod na priame platby, pretože poisťovňa uhradí všetky výkony a lieky.

27.12.2018 Čítať viac

VšZP je pripravená podpísať zmluvy so všetkými doposiaľ nezazmluvnenými lekármi

Vzhľadom na skutočnosť, že členovia ZAP aj na dnešnom rokovaní na pôde Ministerstva zdravotníctva SR deklarovali, že zmluvné podmienky na rok 2019 sú pre nich akceptovateľné, Všeobecná zdravotná poisťovňa vyzýva lekárov, ktorí dosiaľ nepodpísali zmluvy, aby tak urobili v najbližších dňoch.

27.12.2018 Čítať viac

Vyhlásenie

VšZP považuje rokovania o navrhovaných platobných podmienkach so Zväzom ambulantných poskytovateľov (ZAP) dnešným dňom za ukončené vzhľadom na nekorektnosť, politizáciu a neadekvátnu eskaláciu rokovaní.

20.12.2018 Čítať viac

VšZP sa stretla so zástupcami Asociácie štátnych nemocníc

Témou dnešného rokovania medzi zástupcami Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) a Asociácie štátnych nemocníc Slovenskej republiky bolo financovanie zdravotnej starostlivosti v roku 2019.

19.12.2018 Čítať viac

VšZP vráti poistencom na doplatkoch takmer 3,4 milióna eur

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) začína posielať poistencom doplatky za lieky, zdravotnícke pomôcky a dietetické potraviny. Nárok na ne za 3. štvrťrok 2018 vznikol 168 413 poistencom, ktorí za obdobie júl až september prekročili ochranný limit spoluúčasti. VšZP im vyplatí spolu takmer 3,4 milióna eur.

13.12.2018 Čítať viac

Rokovanie VšZP a ZAP bez dohody

Vedenie VšZP dnes opäť rokovalo so zástupcami Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP). Jeho členovia s výnimkou zástupcu všeobecných lekárov pre dospelých, teda všeobecní lekári pre deti a dorast, gynekológovia a špecialisti, prejavili ochotu akceptovať podmienky, na ktorých sa už VšZP dohodla s väčšinou ambulantného sektora.

06.12.2018 Čítať viac

VšZP sa stretla so zástupcami Zväzu ambulantných poskytovateľov

Vedenie VšZP včera rokovalo so zástupcami Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP). Podľa VšZP bolo toto rokovanie užitočné a konštruktívne. K dnešnému dňu má s VšZP podpísané zmluvy takmer 50 % poskytovateľov združených v ZAP.

05.12.2018 Čítať viac

Nie je dôvod, aby poistenci VšZP v ambulanciách neoprávnene platili

VšZP odmieta špekulácie a dezinformácie o tom, že v situácii, keď sa nedohodla so zástupcami Zväzu ambulantných poskytovateľov na podmienkach financovania nemá zabezpečenú zdravotnú starostlivosť pre svojich poistencov.

03.12.2018 Čítať viac
Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.