Tlačové správy

Celiatici môžu získať 200 eur na dietetické potraviny

16. mája si pripomíname Medzinárodný deň celiakie. Ide o autoimunitné ochorenie, ktoré postihuje hlavne tenké črevo. Trpí ním stále viac ľudí, častejšie ženy, ale svoju diagnózu pozná asi len 5 % z nich.

14.05.2021 Čítať viac

Prevencia, včasná diagnostika a silná psychika zvyšujú šance na prežitie

Počet preventívnych prehliadok dospelých poistencov u všeobecných lekárov podľa štatistík v minulom roku poklesol. Prevencia pritom zachytí až 10 % onkologických ochorení vo včasnom štádiu, ktoré si síce vyžadujú liečbu, ale po jej absolvovaní sa pacient vráti do plnohodnotného života.

13.05.2021 Čítať viac

VšZP zazmluvnila pre postcovidových pacientov zariadenia na celom Slovensku. Liečbu podstúpili už desiatky z nich.

Viac ako rok bojujeme s pandémiou COVID-19. Druhá vlna udrela mimoriadnou silou a naše nemocnice boli plné ľudí s ťažkými stavmi. Náklady na hospitalizovaných pacientov s koronavírusom sa pohybovali od 2 276 eur vyššie.

12.05.2021 Čítať viac

VšZP po reštarte pokračuje v ozdravovaní a modernizácii

Najvyšší nárast poistencov za posledné štyri roky, modernizácia a digitalizácia poisťovne, ktorá zvyšuje komfort a ochranu zdravia klientov VšZP, naštartovanie procesov smerujúcich k efektívnemu hospodáreniu s verejnými zdrojmi a v prvom rade zabezpečenie zdravotnej starostlivosti naprieč celým Slovenskom – to je iba zlomok z toho, čo sa podarilo novému vedeniu Všeobecnej zdravotnej poisťovne za prvý rok od nástupu do funkcie.

06.05.2021 Čítať viac

Intenzita pracovného stresu učiteľov sa počas pandémie zvýšila

Protipandemické opatrenia poznačili životy nás všetkých a neobišli ani učiteľov. V rámci informačného projektu Dobrá správa pre telo a dušu sme sa preto pozreli na dopady korony aj na duševnú kondíciu učiteľov, detí a rodičov.

29.04.2021 Čítať viac

VšZP a nemocnica F.D. Roosvelta budú spolupracovať na zrýchlení diagnostiky a liečby pacientov

Efektívna, rýchla diagnostika a viac voľných lôžok pre pacientov s vážnymi diagnózami - to je hlavný cieľ pilotného projektu Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosvelta v Banskej Bystrici, ktorý sa bude realizovať na základe dnes podpísanej dohody o vzájomnej spolupráci.

28.04.2021 Čítať viac

Účinnú a šetrnú liečbu protónom VšZP schválila už viac ako trom stovkám svojich poistencov

Každý onkologický pacient hľadá najspoľahlivejšie, najúčinnejšie, ale pritom šetrné spôsoby liečby. Jednou z inovatívnych metód, ktoré pomáhajú ľuďom s rakovinou je protónová liečba - presná a šetrná cesta k uzdraveniu s minimálnymi vedľajšími účinkami. Všeobecná zdravotná poisťovňa ju doteraz schválila viac ako 350 pacientom.

22.04.2021 Čítať viac

Poistenci VšZP môžu využiť zľavu na test na protilátky

Všeobecná zdravotná poisťovňa eviduje vysoký záujem ľudí o zistenie prítomnosti protilátok na ochorenie Covid-19 v organizme, a preto prichádza s novým benefitom. V prípade, ak poistenec nespĺňa medicínske kritériá na úhradu tohto testu z verejného zdravotného poistenia, má možnosť absolvovať ho ako samoplatca s 15 % zľavou.

19.04.2021 Čítať viac

VšZP spúšťa svoj vlastný podcast. Fokusuje sa najmä na duševné zdravie

Všeobecná zdravotná poisťovňa v rámci Dobrej správy pre telo a dušu, informačnej kampane zameranej na duševné zdravie, prináša podcasty venované širokej verejnosti. Témy o psychickom a fyzickom zdraví v nich budú rozoberať z rôznych uhlov pohľadu s odborníkmi, ale aj laikmi, ktorí si ich zažili na vlastnej koži.

15.04.2021 Čítať viac

Psychiatri predpisujú viac liekov ako pred pandémiou

Odborníci na základe prieskumov upozorňujú na zhoršujúci sa psychický stav Slovákov, čoho dôkazom sú aj štatistiky lekární. Tie vlani vydali viac antidepresív ako v predpandemickom období.

13.04.2021 Čítať viac
Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.