Tlačové správy

Biopsiu je možné absolvovať priamo v urologickej ambulancii, viac ako 300 poistencov VšZP už bolo takto vyšetrených

Rakovina prostaty naďalej patrí k najčastejším onkologickým ochoreniam u mužov a v súčasnosti sa na túto diagnózu lieči až 15 055 poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Je však reálny predpoklad, že počet pacientov je omnoho vyšší.

28.07.2021 Čítať viac

Nadmerná konzumácia alkoholu je dlhodobou epidémiou. Ženy v pití dobiehajú mužov.

Zo závislosti od alkoholu sa lieči viac ako 30-tisíc poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Ide o najrozšírenejšiu formu závislosti nielen na Slovensku, ale aj v celosvetovom meradle. Presné počty ľudí, ktorí nemajú pitie pod kontrolou však nie sú známe, keďže mnohí si tento problém nepripúšťajú a nevyhľadajú odbornú pomoc.

22.07.2021 Čítať viac

Digitálny COVID preukaz EÚ si v mobilnej aplikácii VšZP nájdu už aj užívatelia operačného systému iOS

Všeobecná zdravotná poisťovňa priniesla digitálny COVID preukaz EÚ ako prvá na Slovensku. Užívatelia zariadení Android si ho vo svojej mobilnej aplikácii nachádzajú od 26. júna. Od včera je dostupný už aj v operačnom systéme iOS. Za prvé tri týždne od zavedenia tejto novinky si poistenci  VšZP stiahli v aplikácii celkovo vyše 300-tisíc COVID preukazov EÚ.

16.07.2021 Čítať viac

Deti majú menej pohybu. Výsledkom je klesajúca úrazovosť a narastajúca obezita.

Detské úrazy na Slovensku roky kontinuálne klesajú. Z dát Všeobecnej zdravotnej poisťovne ohľadom zlomenín na 1000 poistencov jednoznačne vyplýva, že v priebehu rokov 2012 až 2019 klesol ich priemerný počet vo vekových skupinách 10 až 14-ročných a 15 až 19-ročných celkovo o viac ako 10 %. Uvedené štatistiky naznačujú, že dôvodom je menej pohybovej aktivity u detí v týchto vekových kategóriách.

15.07.2021 Čítať viac

Všeobecná zdravotná poisťovňa zavádza biodynamický podpis

VšZP pokračuje v zlepšovaní proklientskeho servisu a do praxe zavádza biodynamický podpis, ktorý poistencom umožňuje podať prihlášku online bez nutnosti navštíviť pobočku alebo zabezpečovať jej podpis cez kuriéra. Ide o nástroj, ktorý zvyšuje komfort klientov, uľahčuje a urýchľuje ich komunikáciu s poisťovňou a je ďalším krokom v snahe stať sa paperless spoločnosťou.

07.07.2021 Čítať viac

PCR test pre deti pred letným pobytovým táborom hradí VšZP dvakrát mesačne

Podmienkou nástupu detí do letného tábora je tento rok aj negatívny PCR test. Rodičia ich budú môcť na otestovanie prihlásiť štandardnou formou cez oficiálnu stránku www.korona.gov.sk. Nárok na dva bezplatné testy za mesiac plne hradené Všeobecnou zdravotnou poisťovňou sa podľa platnej legislatívy týka detí od desať rokov.

06.07.2021 Čítať viac

Peňaženka zdravia MINI pre poistencov VšZP rozširuje zubný benefit

Všeobecná zdravotná poisťovňa od 1. júla rozširuje v Peňaženke zdravia MINI  najobľúbenejší benefit svojich poistencov, príspevok na zuby, o stomatologické výkony a výkony čeľustnej ortopédie pre deti.

30.06.2021 Čítať viac

VšZP opäť pozýva svoje poistenky na skríningové vyšetrenie krčka maternice, ktoré môže zabrániť až deviatim z desiatich prípadov rakoviny

Na Slovensku každý deň ochorejú na rakovinu krčka maternice dve ženy, pričom až každý tretí prípad sa z dôvodu neskorej diagnostiky tohto ochorenia končí smrťou. Pravidelným skríningom sa pritom môže zabrániť až deviatim z desiatich prípadov tohto ochorenia.

29.06.2021 Čítať viac

VšZP je pripravená počas víkendu spustiť pilotnú prevádzku jednotných COVID osvedčení EÚ vo svojej mobilnej aplikácii

Poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne od soboty 26. júna budú môcť postupne nachádzať v mobilnej aplikácii VšZP digitálne COVID osvedčenie EÚ – potvrdenie o zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, ktoré uľahčí bezpečný voľný pohyb občanov v EÚ počas pandémie COVID-19.

25.06.2021 Čítať viac

Z roka na rok narastá počet kožných nádorov, aj náklady na ich liečbu

VšZP každoročne zaznamenáva stovky prípadov ochorení kože. Medzi najvážnejšie patrí malígny melanóm, ktorý tvorí až 10 % z celkového počtu kožných nádorov. Medzi pacientmi s touto diagnózou dominujú ženy a poistenci nad 60 rokov.

25.06.2021 Čítať viac

 

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.