Tlačové správy

VšZP aktívne podporuje očkovanie proti COVID-19. V januári ho podstúpilo viac ako 65-tisíc jej poistencov, výrazne viac žien

Už takmer rok žijeme v zajatí pandémie. Situácia je naďalej mimoriadne vážna. Komplexný liek na COVID-19 neexistuje a dostupné lieky dokážu bojovať len s jeho príznakmi a dôsledkami. Všeobecná zdravotná poisťovňa preto podporuje očkovanie, ako v súčasnosti jediný účinný spôsob ochrany zdravia a životov.

24.02.2021 Čítať viac

VšZP preplatí malej Eliške najdrahší liek na svete

Zolgensma je najdrahší liek na svete, ktorý sa používa na liečbu detí so spinálnou svalovou atrofiou. O jeho aplikáciu malo záujem už niekoľko detí na Slovensku. Medzi nimi je aj naša malá poistenka Eliška s touto krutou diagnózou.

22.02.2021 Čítať viac

Preukaz poistenca už netreba mať pri sebe, postačí aj mobilná aplikácia

Zabudli ste si doma svoj preukaz poistenca, alebo vám zatiaľ nebol fyzicky vydaný a nemáte občiansky preukaz s elektronickým čipom? Nevadí. Od 1. januára sa rozšírili možnosti poistencov pri preukazovaní sa pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Ak preukaz poistenca nemáte pri sebe, v prípade potreby sa stačí preukázať aj jeho zobrazením v mobilnej aplikácii Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

19.02.2021 Čítať viac

Od februára sú plne hradené najviac dva PCR testy mesačne

Od začiatku februára má každý poistenec nárok na maximálne dve PCR vyšetrenia mesačne, ktoré sú plne hradené z verejného zdravotného poistenia. Od minulého roku VšZP uhradila už viac ako 465 000 PCR testov pre približne 342 000 poistencov za takmer 20 miliónov eur.

15.02.2021 Čítať viac

Covid znížil darovanie krvi o 74 %

Koronavírus na Slovensku negatívne ovplyvnil aj darovanie krvi. Podľa štatistík Národnej transfúznej služby SR už počas prvej vlny pandémie prišlo k poklesu darovania až o 74 %, pričom najkritickejšími mesiacmi boli marec, apríl a október minulého roku. Všeobecná zdravotná poisťovňa preto aktívne podporuje Valentínsku kvapku krvi, ktorú už po 26-krát organizuje Slovenský Červený kríž a Národná transfúzna služba SR.

12.02.2021 Čítať viac

Nezabudnite na správnu výšku preddavku na poistné, prvé platby treba zrealizovať najneskôr do 8. februára

Od januára 2021 sa zvýšila minimálna výška preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a prvé preddavky je potrebné zaplatiť najneskôr do 8. februára. Minimálny preddavok pre samoplatiteľov a SZČO predstavuje mesačne sumu 76,44 eur.

03.02.2021 Čítať viac

VšZP sa dohodla s dopravcami na nových zmluvách

Všeobecná zdravotná poisťovňa sa dohodla na nových zmluvných podmienkach so Združením záchranných a dopravných zdravotných služieb Slovenskej republiky, ako aj s Asociáciou dopravnej zdravotnej služby.

02.02.2021 Čítať viac

VšZP ako prvá zdravotná poisťovňa zavádza biometriu tváre

Poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne si môžu aktivovať mobilnú aplikáciu aj pomocou biometrie tváre. Najväčšia zdravotná poisťovňa tak ako prvá a jediná zdravotná poisťovňa, a ako jediná štátna inštitúcia na Slovensku, spúšťa pilotnú testovaciu fázu tejto najbezpečnejšej technológie na identifikáciu osôb.

28.01.2021 Čítať viac

VšZP zefektívňuje jednodňovú zdravotnú starostlivosť

Všeobecná zdravotná poisťovňa z dôvodu efektívneho využitia verejných zdrojov a s podporou komplexnej zdravotnej starostlivosti, od 1. apríla prehodnocuje zmluvné vzťahy s niektorými poskytovateľmi jednodňovej zdravotnej starostlivosti, ktorých sieť má najväčšiu spomedzi všetkých zdravotných poisťovní.

27.01.2021 Čítať viac

VšZP mení a modernizuje svoju pobočkovú sieť

Všeobecná zdravotná poisťovňa v rámci nedávnej zmeny organizačnej štruktúry mení aj prístup k svojej pobočkovej sieti. Prioritou týchto zmien v pobočkovej sieti je predovšetkým efektívnosť a proklientský servis.

26.01.2021 Čítať viac
Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.