Tlačové správy

VšZP končí ozdravný plán, za prvé štyri mesiace tohto roka je v zisku 57 miliónov eur

Základné imanie poisťovne je na úrovni 25 miliónov eur, čím vysoko prekračuje zákonnú hranicu 16,6 milióna eur

22.06.2018 Čítať viac

VšZP vráti na doplatkoch vyše 3,5 milióna eur

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) začala posielať klientom doplatky za lieky, zdravotnícke pomôcky a dietetické potraviny. Nárok na ne za 1. štvrťrok 2018 vznikol 177 815 poistencom, ktorí za obdobie január až marec prekročili ochranný limit spoluúčasti. VšZP im vyplatí spolu vyše 3,53 milióna eur, čo je o takmer 1,5 milióna eur viac ako to bolo za posledný štvrťrok 2017.

14.06.2018 Čítať viac

VšZP spúšťa elektronickú komunikáciu medzi lekárom a pacientom

Od pilotného projektu očakáva VšZP spokojnejších pacientov a prázdnejšie čakárne

Efektívny manažment pacienta, zníženie počtu fyzických návštev pacientov v ambulanciách a tým aj menej stresových situácií v čakárňach, úspora času, priamy a zabezpečený kontakt pacienta so svojim lekárom z pohodlia domova, zvýšenie dostupnosti zdravotnej starostlivosti či počtu vybavených pacientov – to sú hlavné benefity pilotného projektu VšZP a Združenia všeobecných lekárov pre dospelých Slovenskej republiky (ZVLD SR).

11.06.2018 Čítať viac

VšZP pridala do aplikácie možnosť vyzdvihnúť si recept v lekárni mobilom

V mobilnej aplikácii pribudlo vyhľadávanie ambulancií, lekární aj reklamácia zdravotnej starostlivosti

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) rozširuje služby mobilnej aplikácie. V telefóne majú poistenci odteraz k dispozícii všetky svoje aktuálne elektronické recepty.

08.06.2018 Čítať viac

VšZP rozdá 67-tisíc zubných preukazov a deťom prispeje aj na dentálnu hygienu

Len 11 % detí do troch rokov bolo minulý rok na zubnej prevencii. Preukaz má motivovať rodičov k lepšej starostlivosti o chrup svojich ratolestí už od narodenia

06.06.2018 Čítať viac

Na vysoký tlak sa lieči takmer tretina poistencov VšZP

Liečba vlani stála 81-miliónov eur, VšZP upozorňuje na dôležitosť prevencie

Na vysoký krvný tlak sa vlani liečilo 880-tisíc poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP), čo je takmer 28 percent z celkového počtu poistených. Za ich liečbu zaplatila poisťovňa 81 373 000 eur.

17.05.2018 Čítať viac

VšZP preplatí v kúpeľoch tretinu nákladov na prevenciu obezity a bolestí chrbta

Od vybraných kúpeľov dostanú poistenci VšZP aj ďalšiu 12-percentnú zľavu na stravu a ubytovanie

26.04.2018 Čítať viac

VšZP dala vlani na liečbu hemofilikov 17 miliónov eur

Pacienti s nákladnou celoživotnou liečbou tvoria významnú časť poistencov VšZP, lieky pre nich obstarávame centrálne

Pacienti vyžadujúci nákladnú a celoživotnú liečbu tvoria významnú časť poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Medzi najnákladnejšie diagnózy s potrebou celoživotnej liečby koagulačnými faktormi patrí hemofília. Na liečbu poistencov s touto vážnou diagnózou VšZP vlani vyčlenila 17,1 milióna eur, rok predtým to bolo 16,8 milióna a v roku 2015 15,2 milióna eur.

16.04.2018 Čítať viac

Deň narcisov aj v pobočkách VšZP

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s., (VšZP) už po ôsmy raz partnersky podporí najväčšiu verejno-prospešnú zbierku Ligy proti rakovine Deň narcisov. Malý žltý kvietok ako symbol solidarity s onkologickými pacientmi a ich rodinami vám v piatok 13. apríla výmenou za finančný príspevok ponúkne 55 dobrovoľníkov v 43 pobočkách a expozitúrach najväčšej zdravotnej poisťovne na Slovensku. VšZP od roku 2011, keď sa prvýkrát stala partnerom Ligy proti rakovine pri organizovaní Dňa narcisov, zvýšila výnos verejnej zbierky už o vyše 40-tisíc eur.

13.04.2018 Čítať viac

VšZP upozorňuje na podvodné vymáhanie pohľadávok

VšZP zaznamenala pokus o podvodné vymáhanie pohľadávok! Poistenec VšZP dostal v týchto dňoch sms správou od súkromnej spoločnosti výzvu na úhradu pohľadávky verejného zdravotného poistenia. VšZP upozorňuje verejnosť, že ide o podvod, keďže pri vymáhaní dlhov so súkromnými spoločnosťami nespolupracuje.

11.04.2018 Čítať viac
Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.