Logo - Všeobecná zdravotná poisťovňa Štvorcové logo - Všeobecná zdravotná poisťovňa

Prepoistiť sa

S nami budete mať zdravie vždy po ruke. Vyplňte prihlášku a všetko ostatné nechajte na nás.

Chcem sa prepoistiť

Odber noviniek

Novinky z oblasti zdravotného poistenia, informácie o zmenách zákonov, výhodách a zľavách pre poistencov, vyplňte, prosím, registračný formulár.

Beriete lieky s rozumom?

Aj v zdravotníctve platí, že viac neznamená automaticky aj lepšie. Osobitne to platí aj pri liekoch. Na Slovensku dlhodobo odborníci riešia tému vysokej spotreby liekov. Prečo je táto téma dôležitá? Pretože ak zamedzíme spotrebe liekov tam, kde to nie je skutočne potrebné, môžeme ušetrené peniaze použiť na inovatívnu a finančne náročnú liečbu. Nehovoriac už o pozitívnom vplyve na naše zdravie, ak sa vyhneme nadmernej a zbytočnej spotrebe liekov. Slovensko patri aj v dostupných štatistikách spotreby liekov na popredné miesta.

Aj preto Všeobecná zdravotná poisťovňa, ako člen Asociácie zdravotných poisťovní SR, podporuje projekt Asociácie na ochranu práv pacientov SR - Lieky s rozumom. Cieľom tohto projektu je naučiť pacientov pýtať sa. Je dôležité, aby sme sa pýtali na predpísané lieky, na možné nežiadúce interakcie, generickú preskripciu, či možnosť vypustiť niektoré užívané lieky bez toho, aby to malo negatívny dopad na naše zdravie. Zároveň sa projekt snaží vysvetľovať, ktoré z týchto informácií hľadať u lekára, lekárnika, ale aj na overených elektronických nástrojoch na internete.

Pýtajte sa na svoju spotrebu liekov aj vy. Berte lieky s rozumom.