Logo - Všeobecná zdravotná poisťovňa Štvorcové logo - Všeobecná zdravotná poisťovňa

Prepoistiť sa

S nami budete mať zdravie vždy po ruke. Vyplňte prihlášku a všetko ostatné nechajte na nás.

Chcem sa prepoistiť

Odber noviniek

Novinky z oblasti zdravotného poistenia, informácie o zmenách zákonov, výhodách a zľavách pre poistencov, vyplňte, prosím, registračný formulár.

Poistenci VšZP majú zabezpečenú dostupnosť zdravotnej starostlivosti

30.03.2023

Rokovania VšZP so zástupcami združení ambulantných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti sa skončili dohodou na pokračovaní zmluvného vzťahu. Poistenci tak majú i naďalej zabezpečenú dostupnosť zdravotnej starostlivosti.

Po náročných rokovaniach sa VšZP a zástupcom ambulantného sektora podarilo nájsť prienik požiadaviek a možností oboch strán. Rokovania o zásadných a principiálnych úpravách zmluvných podmienok sú ukončené a pred nimi je už len administratívne dotiahnutie dohody.

„Okrem celoplošného navýšenia základných cien s vplyvom na najširšie spektrum ambulancií sme poskytovateľom zdravotnej starostlivosti (PZS) ponúkli aj zazmluvnenie nových výkonov. Tie by, okrem iného, mali prispieť aj k skráteniu čakacích dôb u špecialistov, u ktorých evidujeme nadpriemerne dlhé termíny na vyšetrenie. Novými zmluvnými podmienkami sme tiež vytvorili priestor pre finančné stabilizovanie viacerých odborností, ktoré boli dlhodobo podfinancované a boli teda identifikované ako tie, kde je potreba finančnej podpory výraznejšia,“ uvádza Richard Strapko, generálny riaditeľ VšZP. Ide napríklad o FBLR, pediatrickú neurológiu, psychiatriu, pneumológiu, hematológiu, dermatovenerológiu a ďalšie.

Nové zmluvné podmienky teda predstavujú vyváženú kombináciu všeobecných a individuálnych zmluvných úprav, a to tak v záujme pacienta ako aj PZS.

Najnovšie správy

 • VšZP a Slovenský olympijský a športový výbor spojili sily na podporu prevencie a športu

  18.07.2024

  Spolupráca pri organizovaní športových podujatí, podpora mladých talentov, workshopy a semináre pre športovcov i verejnosť, ale aj vzájomná výmena dát a kooperácia v oblasti výskumu. Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) a Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) podpísali memorandum o spolupráci. Cieľom je užšia spolupráca v oblasti podpory prevencie a zdravého životného štýlu a tiež pri rozvoji slovenského športu.

  Čítajte viac

 • Riziko úrazu u detí počas letných mesiacov rastie

  15.07.2024

  Prázdniny, pekné počasie či experimentovanie sa pravidelne podpisujú pod každoročný vzrastajúci trend úrazovosti u detí počas leta. Ten eviduje aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR, ktoré vysiela záchranárov k deťom tradične viac ako v iných mesiacoch v roku. Od júna do septembra 2023 uskutočnili záchranári 8 172 výjazdov k detským pacientom s rôznymi zdravotnými ťažkosťami.

  Čítajte viac

Všetky správy