Logo - Všeobecná zdravotná poisťovňa Štvorcové logo - Všeobecná zdravotná poisťovňa

Prepoistiť sa

S nami budete mať zdravie vždy po ruke. Vyplňte prihlášku a všetko ostatné nechajte na nás.

Chcem sa prepoistiť

Odber noviniek

Novinky z oblasti zdravotného poistenia, informácie o zmenách zákonov, výhodách a zľavách pre poistencov, vyplňte, prosím, registračný formulár.

Nezabudli ste na očkovanie? Dokonalý prehľad o termínoch očkovania zabezpečí mobilná aplikácia VšZP

30.01.2023

Očkovanie predstavuje jednu z najúčinnejších foriem prevencie chorôb ako je záškrt, tetanus či mumps. Vakcína je u detí aj dospelých najúčinnejšia, ak sa podá v odporúčanom veku. Aby ste na očkovanie nezabudli a absolvovali ho včas, prináša VšZP ako jediná zdravotná poisťovňa, prehľadný očkovací kalendár, ktorý je súčasťou mobilnej aplikácie. Nájdete v ňom nielen prehľad povinných očkovaní, ale aj tých nepovinných či cestovateľských.

Očkovací kalendár vznikol na základe informácií, ktoré zverejňuje Úrad verejného zdravotníctva SR, Štátny ústav pre kontrolu liečiv a Slovenská epidemiologická a vakcinologická spoločnosť na svojich webových stránkach. Novú funkciu nájdu klienti v mobilnej aplikácii VšZP v sekcii Moje zdravie. Očkovací kalendár je prehľadný a rozdelený na tri časti. V prvej nájde klient zoznam povinných očkovaní, ako pre dospelých, tak aj svojich detí. Tie sa zobrazia na základe vykázaných záznamov poistenca lekárom. „Súčasťou prvej časti je nielen prehľad o tom, či poistenec alebo jeho dieťa povinné očkovanie absolvoval alebo nie, ale aj názov ochorenia, popis očkovania, informáciu v akom veku sa vakcinácia vykonáva, názov vakcíny či jej kód,“ vymenúva manažérka komunikácie Eva Peterová.

V druhej časti nájde klient informácie o nepovinných očkovaniach, a to podľa typu očkovaní – zvýšené riziko nákazy, profesionálne riziko nákazy a cestovateľské očkovanie. Klient si v tejto časti môže sám označiť tie očkovania, ktoré má absolvované, ak nie sú vykázané. Tretia časť očkovacieho kalendára zas ponúka sumár všetkých očkovaní. Tie sa zobrazia na základe vykázaného výkonu lekára alebo sa tu zobrazia aj tie, ktoré klient označil ako absolvované z nepovinných.

Očkovania sa zobrazia poistencom, ktorí sú dlhodobými klientmi, a to už od roku 2010. „Veľkým prínosom očkovacieho kalendára je to, že poistenec bude o termínoch povinných očkovaní informovaný približne 30 dní pred blížiacim sa dátumom PUSH správou v mobilnej aplikácii, informáciou v schránke správ v aplikácii aj mailovou notifikáciou,“ zdôrazňuje E. Peterová. Na aktivovanie novej funkcie postačuje, aby si klient aktualizoval mobilnú aplikáciu VšZP.

Mobilnú aplikáciu VšZP v súčasnosti využíva už viac ako 1 milión ľudí. Stiahnete si ju jednoducho v AppStore, Google Play alebo Huawei AppGallery.

VšZP prepláca nepovinné očkovania, vrátane cestovateľských

Všeobecná zdravotná poisťovňa v rámci svojich benefitov v Peňaženke zdravia prispieva poistencom aj na nepovinné očkovania, až do výšky 50 % z ceny vakcíny. Ide napríklad o očkovania proti hepatitíde typu AB, meningokokom alebo kliešťovej encefalitíde, ale aj cestovateľské očkovanie (žltá zimnica, japonská encefalitída, brušný týfus, cholera) maximálne do 30 eur.

Najväčšia zdravotná poisťovňa na Slovensku zahrnula medzi svoje benefity v Peňaženke zdravia aj očkovanie proti HPV infekcii nad rámec zákona, teda pre deti staršie ako 12 rokov. Naďalej preplatí do 50 % z ceny každej vakcíny aj deťom od 13 do 18 rokov (presnejšie do veku 17 rokov a 364 dní). Poistenci môžu požiadať o príspevok na tento doplatok v rámci benefitu na prevenciu a očkovanie v Peňaženke zdravia MINI aj MAXI, a to do výšky 31,45 eur na jednu dávku vakcíny. Žiadosť môžu poslať hneď po podaní prvej dávky.

 

Najnovšie správy

 • VšZP a Slovenský olympijský a športový výbor spojili sily na podporu prevencie a športu

  18.07.2024

  Spolupráca pri organizovaní športových podujatí, podpora mladých talentov, workshopy a semináre pre športovcov i verejnosť, ale aj vzájomná výmena dát a kooperácia v oblasti výskumu. Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) a Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) podpísali memorandum o spolupráci. Cieľom je užšia spolupráca v oblasti podpory prevencie a zdravého životného štýlu a tiež pri rozvoji slovenského športu.

  Čítajte viac

 • Riziko úrazu u detí počas letných mesiacov rastie

  15.07.2024

  Prázdniny, pekné počasie či experimentovanie sa pravidelne podpisujú pod každoročný vzrastajúci trend úrazovosti u detí počas leta. Ten eviduje aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR, ktoré vysiela záchranárov k deťom tradične viac ako v iných mesiacoch v roku. Od júna do septembra 2023 uskutočnili záchranári 8 172 výjazdov k detským pacientom s rôznymi zdravotnými ťažkosťami.

  Čítajte viac

Všetky správy