Preskočiť na obsah

Potrebujete pomôcť?

Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme.

Buďte informovaní

Vyhľadať najbližšiu pobočku
 

Novinky

Platba v hotovosti na pobočkách

Vážení klienti, bezhotovostné platby sú stále obľúbenejšia a hlavne bezpečnejšia forma platenia, čomu napomohlo aj obdobie pandémie. Teší nás, že aj my ako Všeobecná zdravotná poisťovňa sa môžeme zúčastňovať na podpore týchto trendov v platení zdravotného poistenia. Preto prichádzame so zmenou a od 1.7.2022 rušíme hotovostné platby.

20.05.2022 Čítať viac

Sedemročné deti dnes nevedia hodiť a chytiť loptu

V predpandemickom období sa viac ako tri štvrtiny detí venovali nejakej pohybovej aktivite – individuálnym športom, aj tímovým športovým hrám. Opatrenia, ktorých  cieľom bolo zamedziť šíreniu koronavírusu, to však zmenili. Výsledok? Viac ako polovica detí (58 %) sa v súčasnosti hýbe menej ako pred pandémiou. Žiadnemu krúžku sa nevenuje až 21 % mladých do 18 rokov.

19.05.2022 Čítať viac

Hypertenzia mnohokrát nebolí. Jej neliečenie však môže mať fatálne následky

Hypertenzia už dávno nie je ochorením len seniorov. Na vysoký krvný tlak sa liečia pacienti v produktívnom veku, ale aj deti. Hypertenzia však často nebolí. Cievna mozgová príhoda alebo srdcový infarkt je niekedy prvým a v najhorších prípadoch aj posledným prejavom neliečeného ochorenia.

17.05.2022 Čítať viac

Duševné zdravie ľudí sa po pandémii zhoršilo

Riešením je aj pohyb, na čo poukazuje i dnešný svetový deň. Pred pandémiou viac ako polovica Slovákov hodnotila svoj duševný stav ako veľmi dobrý, dnes je to už len niečo cez 30 %.  

10.05.2022 Čítať viac

Odborné poradenstvo pôrodných asistentiek v apríli ocenili desiatky žien

5. mája si pripomíname Medzinárodný deň pôrodných asistentiek. VšZP práve vďaka nim už mesiac bezplatne pomáha budúcim mamičkám starostlivo sa pripraviť na pôrod a na rodičovské povinnosti. Novú službu počas prvých týždňov využili desiatky žien a ich záujem každým dňom rastie.

05.05.2022 Čítať viac

Peľová sezóna je tento rok pre alergikov náročnejšia

Potvrdzujú to dáta najväčšej zdravotnej poisťovne na Slovensku. Tohtoročná peľová sezóna sa začala pre výrazné oteplenie už koncom januára a v marci vyvrcholila sezóna kvitnutím jelše a liesky. Marcové mrazivé, slnečné a veterné počasie spôsobilo zvýšenú prašnosť ovzdušia, čo prispelo k zvýrazneniu ťažkostí alergikov viac ako po iné roky.

03.05.2022 Čítať viac

VšZP a ZDRAVITA sa dohodli na pokračovaní zmluvného vzťahu

VšZP a Asociácia súkromných lekárov ZDRAVITA sa dohodli na nových zmluvných podmienkach. Výsledkom konštruktívnych rozhovorov je pokračovanie zmluvných vzťahov s členmi asociácie a zabezpečenie ambulantnej starostlivosti pre poistencov najväčšej zdravotnej poisťovne.

29.04.2022 Čítať viac

Skrátené úradné hodiny call centra

Oznamujeme Vám, že call centrum Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a. s. bude mať dňa 6. 5. 2022 skrátené úradné hodiny od 8:00 do 12:00.

29.04.2022 Čítať viac

VšZP poistencom aj naďalej garantuje zdravotnú starostlivosť v nemocniciach

VšZP a zástupcovia Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) pokračujú v dohodovacom konaní o zmluvných podmienkach na ďalšie obdobie. Aktuálne zmluvy s nemocnicami združenými v ANS sú však stále platné a našich poistencov preto ubezpečujeme, že prebiehajúce rokovania ani v nasledujúcich mesiacoch nijako neovplyvnia rozsah poskytovania zdravotnej starostlivosti v týchto nemocničných zariadeniach.

27.04.2022 Čítať viac

Vakcína proti HPV bude plne hradená všetkým deťom vo veku 12 rokov

VšZP preplatí časť z jej ceny aj starším poistencom. Ľudský papilomavírus, známy ako HPV (Human papillomavirus), patrí k najčastejšie pohlavne prenášaným infekciám. Prenáša sa však aj iným spôsobom, napríklad dotykom, kontaminovanými predmetmi alebo z matky na dieťa už počas pôrodu.

26.04.2022 Čítať viac

 

Archív noviniek

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.