Potrebujete pomôcť?

Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme.

Buďte informovaní

Vyhľadať najbližšiu pobočku
 

Novinky

Pridajte sa k nám aj počas predĺžených stránkových hodín

V súvislosti s blížiacim sa termínom 30.9.2021, do ktorého je možné zmeniť zdravotnú poisťovňu, VšZP vychádza v ústrety všetkým, ktorí majú záujem túto možnosť využiť. Skúsenosti z minulých rokov totiž potvrdzujú, že veľká časť poistencov si možnosť podať prihlášku necháva na posledné dni pred uplynutím zákonom stanoveného termínu.

17.09.2021 Čítať viac

Až 85 % dospelých zanedbáva pravidelnú dentálnu hygienu. Ide pritom o najúčinnejší spôsob ako predísť zubnému kazu

Pravidelnou dentálnou hygienou sa môže pacient vyhnúť nepríjemnému a bolestivému sedeniu v kresle zubára. Odborne vyčistený chrup je menej náchylný na tvorbu zubného kazu a viaceré zubné ochorenia. Dáta Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktoré vychádzajú z vykázanej zdravotnej starostlivosti v stomatologických ambulanciách však ukazujú, že o takéto ošetrenie ústnej dutiny nie je veľký záujem.

13.09.2021 Čítať viac

PCR vyšetrenia budú vďaka VšZP v niektorých laboratóriách lacnejšie. Do konca tohto roka sa tak na verejných financiách ušetria viac ako 2 milióny eur.

Všeobecná zdravotná poisťovňa sa za účelom efektívneho vynakladania s verejnými zdrojmi dohodla s poskytovateľmi združenými v Asociácií laboratórií na úprave ceny za PCR vyšetrenie na prítomnosť ochorenia COVID-19 v organizme. Od 1.9.2021 sa tak znížila zo 42 EUR na 36 EUR.

09.09.2021 Čítať viac

VšZP skracuje čakacie doby na rehabilitáciu pre detských pacientov

Všeobecná zdravotná poisťovňa dlhodobo hľadá možnosti komplexnej rehabilitácie pre čo najväčší počet detských pacientov. V špecializovanej rehabilitačnej nemocnici v Dunajskej Lužnej, ktorá sa prednostne špecializuje na komplexnú rehabilitáciu v detskom veku, preto od 1. septembra 2021 zrušila limitné prostredie, čím zvýšila dostupnosť kvalitnej starostlivosti predovšetkým pre deti s detskou mozgovou obrnou a s inými postihnutiami, ale aj pre pacientov s postcovidovým syndrómom.

06.09.2021 Čítať viac

Problémy so zrakom majú čoraz mladší ľudia. Môže za to náš životný štýl.

Do očných ambulancií prichádzajú čoraz mladší pacienti a odborníci už v tejto súvislosti upozorňujú na novodobú epidémiu krátkozrakosti. Hoci sú chyby oka väčšinou geneticky podmienené, za ich skorší nástup a zhoršovanie stavu môže najmä náš životný štýl.

03.09.2021 Čítať viac

Aktualizácia Verejného prísľubu VšZP poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Aktualizácia spočíva v doplnení kódu očkovacej látky Janssen v tabuľke v rámci bodu 4 verejného prísľubu.

02.09.2021 Čítať viac

Na odvrátiteľné úmrtia zomiera u nás ročne 11-tisíc ľudí. 10 % Slovákov úplne ignoruje preventívne prehliadky

Včasné odhalenie zdravotného problému a následná liečba môžu pomôcť ročne zachrániť tisíce ľudí, ktorí na Slovensku figurujú v štatistikách odvrátiteľných alebo zbytočných úmrtí. Alarmujúce je, že až 10 % poistencov úplne ignoruje preventívne prehliadky, ktoré môžu  toto nelichotivé číslo významne znížiť.  

31.08.2021 Čítať viac

Pobočka VšZP Revúca

Vážení klienti, dovoľujeme si vám oznámiť, že od 01.09.2021 sa zmení sídlo pobočky VšZP Revúca. Novú pobočku nájdete na adrese Medicentrum Panoráma, Železničná 1390/21, 050 01 Revúca. ​Stránkové hodiny pre klientov zostávajú na obidvoch kontaktných miestach nezmenené.

30.08.2021 Čítať viac

Vlani sa spotrebovalo viac ako 52 miliónov balení liekov

Všeobecná zdravotná poisťovňa v roku 2020 uhradila poistencom takmer 35 miliónov receptov v hodnote až 636 miliónov eur. Najviac liekov bolo predpísaných všeobecnými lekármi a najčastejšie išlo o lieky na primárnu artériovú hypertenziu, bolesti chrbta, či poruchy metabolizmu.

26.08.2021 Čítať viac

Počty potravinových alergií a intolerancií v minulom roku klesol len zdanlivo, môže za to COVID-19

Počet celiatikov vlani medziročne poklesol o viac ako 12 % a v prípade intolerancie laktózy Všeobecná zdravotná poisťovňa eviduje úbytok prípadov až o 15 %. Za tento pozitívny trend však pravdepodobne môže menšia návštevnosť v ambulanciách imunológov a alergológov, spôsobená pandémiou COVID-19.

23.08.2021 Čítať viac

 

Archív noviniek

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.