Potrebujete pomôcť?

Kontaktuje nás, radi vám pomôžeme.

Vyhľadať najbližšiu pobočku

Rokovanie VšZP a ZAP bez dohody

06.12.2018

Vedenie VšZP dnes opäť rokovalo so zástupcami Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP). Jeho členovia s výnimkou zástupcu všeobecných lekárov pre dospelých, teda všeobecní lekári pre deti a dorast, gynekológovia a špecialisti, prejavili ochotu akceptovať podmienky, na ktorých sa už VšZP dohodla s väčšinou ambulantného sektora.

Napriek tomu, že VšZP viackrát verejne vyhlásila, že poskytovateľom združeným v ZAP ponúka tie isté podmienky, na akých sa už dohodla s ostatnými predstaviteľmi ambulantného sektora, vedenie ZAP predložilo novú požiadavku, aby poisťovňa dorovnala jeho členom finančné prostriedky nad rámec zmlúv platných v roku 2018. Táto požiadavka je v rozpore so zákonnou povinnosťou poisťovne využívať verejné zdroje hospodárne, účelne a efektívne, a preto je pre VšZP neprijateľná.

VšZP mrzí, že aj napriek vynaloženému úsiliu sa jej s vedením ZAP nepodarilo dospieť k dohode. Poskytovateľom zdravotnej starostlivosti združeným v ZAP ponúka preto možnosť podpísať zmluvy aj individuálne s tým, že je pripravená každému z nich vysvetliť prínos nových podmienok. K dnešnému dňu k 11.00 h mala VšZP podpísaných 95 % zmlúv s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

Archív noviniek

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.