Logo - Všeobecná zdravotná poisťovňa Štvorcové logo - Všeobecná zdravotná poisťovňa

Prepoistiť sa

S nami budete mať zdravie vždy po ruke. Vyplňte prihlášku a všetko ostatné nechajte na nás.

Chcem sa prepoistiť

Odber noviniek

Novinky z oblasti zdravotného poistenia, informácie o zmenách zákonov, výhodách a zľavách pre poistencov, vyplňte, prosím, registračný formulár.

Reakcia VšZP na výzvu ministra zdravotníctva SR k „zastaveniu obchodu so zdravím“

V reakcii na výzvu ministra zdravotníctva, VšZP dáva verejný prísľub, že nábor nových poistencov bude zabezpečovať už len prostredníctvom zamestnancov vlastnej pobočkovej siete.

VšZP za týmto účelom nikdy nevyužívala služby finančných agentov, ale po novom už nebude spolupracovať ani s vyškolenými externými zamestnancami, aby tak zamedzila podvodnému prepoisťovaniu. Sme najväčšia zdravotná poisťovňa, ktorá o poistencov nesúťaží, s poistencami neobchoduje, o poistencov sa stará. Odmietame sa naďalej zúčastňovať neférového konkurenčného boja, ktorého podmienky boli nastolené roky dozadu. Tí občania, ktorí sa rozhodnú stať sa našimi poistencami, budú môcť podať prihlášku v  pobočke,  elektronicky alebo poštou.

Dlhodobo poukazujeme na nekalé prepoisťovacie praktiky. Nezákonný spôsob prepoisťovania je neakceptovateľný. Sme si však vedomí, že sa mu nedá predísť žiadnym interným opatrením, nie je v možnostiach poisťovní kontrolovať každého externistu. Kým sa nezmení zákon, ktorý obmedzí externý nábor nových poistencov, jedinou možnosťou ako zabrániť podvodom je, že externý nábor dobrovoľne zastaví poisťovňa. VšZP je prvá zdravotná poisťovňa, ktorá pristupuje k tomuto kroku.

Kým VšZP  zamestnávala externých spolupracovníkov radovo v stovkách, súkromné poisťovne ich v uliciach a nákupných centrách majú tisíce. Ako sa píše v správe ÚHP: „V súkromných zdravotných poisťovniach je dohodárov až trikrát toľko ako bežných zamestnancov. Zdravotné poisťovne na dohodárov míňajú spolu 5,8 mil. eur ročne. 10 najlepšie platených dohodárov zarobí ročne 40-tisíc až 90-tisíc eur.“ V prípade, že súkromné zdravotné poisťovne neupustia od nekalých prepopisťovacích praktík a nerozviažu spoluprácu s tisíckami finančných sprostredkovateľov, už teraz predpokladáme, že poistný kmeň najväčšej zdravotnej poisťovne tento rok utrpí obrovské straty, ale čo je horšie, systém verejného zdravotného poistenia príde o ďalšie milióny eur. Sme však pripravení ochrániť rady našich poistencov a tomu prispôsobíme aj tohtoročné obchodné a marketingové aktivity.

V prípade, že by do prepoisťovania na Slovensku nezasahovali externisti a finanční sprostredkovatelia, prirodzená odchodovosť z relevantných dôvodov (sieť poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ponuka benefitov, liečba alebo jej schvaľovanie) by sa pohybovala okolo 0,7 %. Aktuálne je to kvôli nekalým prepoisťovacím praktikám až 4-násobne viac.

Súhlasíme so slovami MZ SR, že kvalitu poisťovne neodráža počet poistencov, ale úroveň služieb, servis a dostupnosť kvalitnej zdravotnej starostlivosti a my sa budeme i naďalej sústreďovať práve na servis a služby pre našich klientov, nie na ich nábor a už vôbec nie na nábor prostredníctvom nekalých praktík.

Najnovšie správy

Všetky správy