Členovia predstavenstva VšZP ukončili svoje pôsobenie v poisťovni
10.10.2023
Členovia predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne Beata Havelková a Ľubomír Kováčik k 10. októbru 2023, po viac ako troch rokoch vo vedení spoločnosti, ukončili svoje pôsobenie vo VšZP.
VšZP od roku 2020 pokročila v digitalizácii a automatizácii procesov. Zmenila proces schvaľovacích činností, posilnila partnerstvá s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti a rozšírila dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre svojich poistencov. „Naša cesta vo VšZP sa končí, no odovzdávame ju ako modernú a proklientsky orientovanú spoločnosť so zabezpečenou širokou sieťou poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a širokou ponukou služieb pre poistencov. Prajem si, aby nové vedenie budovalo na dobre postavených základoch modernej a konkurencieschopnej spoločnosti,“ uviedla Beata Havelková.
„Zdravotníctvo potrebuje zdravé financovanie a zmeny vo svojom financovaní, pretože dopyt je vyšší ako jeho súčasné možnosti. Napriek zložitej situácii sme vo VšZP mali vždy na zreteli záujem poistencov a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Za tri a pol roka nášho pôsobenia sa nám podarilo spustiť interné procesy, projekty a služby, ktoré poistencom a poskytovateľom uľahčujú komunikáciu s poisťovňou, šetria čas, peniaze a zvyšujú dostupnosť zdravotnej starostlivosti,“ dodal Ľubomír Kováčik.
Nové vedenie sa ujme svojej funkcie 11.októbra 2023.
Najnovšie správy
-
Každý druhý poistenec Všeobecnej zdravotnej poisťovne mal za posledné tri roky predpísané antibiotiká
28.04.2025
Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) zverejnila alarmujúce dáta o nadmernom užívaní antibiotík na Slovensku. Z analýzy údajov najväčšej zdravotnej poisťovne vyplýva, že v roku 2024 malo predpísané antibiotiká až 40 % všetkých poistencov.
Všeobecná zdravotná poisťovňa motivuje k očkovaniu proti rakovinovému vírusu, poistenci môžu ušetriť takmer sto eur
25.04.2025
Ľudský papilomavírus (HPV) je vysoko nákazlivý vírus, s ktorým sa počas života stretne väčšina populácie. Existuje viacero typov HPV. Niektoré sa môžu prejaviť genitálnymi bradavicami, iné zvyšujú riziko vzniku rakoviny. Na prenos vírusu stačí kontakt slizníc, preto sa ním môžu nakaziť aj sexuálne neaktívni ľudia. Najúčinnejšou prevenciou je očkovanie v pubertálnom veku, avšak význam očkovania neklesá ani v dospelosti.