Potrebujeme hrdinov

Epidémia koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID 19, nás všetkých zasiahla. Mnoho vecí sa v našich životoch zmenilo, ale niečo ostalo rovnaké. Ľudská krv sa nedá ničím nahradiť.

Pridaj sa k tým, ktorí zachraňujú ľudské životy. Pridaj sa k hrdinom, ktorých dnes potrebujeme ešte viac ako inokedy predtým. Staň sa darcom krvi.

darca krvi hrdinský skutok krv

Mimoriadna situácia spôsobená pandémiou koronavírusu vyvolala núdzový stav aj v zásobách Národnej transfúznej služby SR. V našich nemocniciach sú pritom pacienti, ktorí krv potrebujú, aby mohli žiť. Zareaguj na výzvu a príď darovať krv do jedného z odberových miest NTS SR. Nemaj obavy, všetky pracoviská zaviedli opatrenia, aby ochránili teba aj ostatných pred nákazou vírusom.

Zisti, či môžeš byť hrdinom

Máš od 18 do 65 rokov?

 

Vážiš viac ako 50 kg?

 


Si zdravý, bez závažných chronických a infekčných ochorení, ako je AIDS alebo žltačka typu B alebo C?

 


Bol si v posledných 14 dňoch v zahraničí?

 


Bol si v posledných 14 dňoch v kontakte s niekým, kto sa vrátil zo zahraničia, je v karanténe alebo sa uňho objavili príznaky respiračného ochorenia alebo ochorenia COVID-19?

 


Máš alebo si mal posledné dva týždne suchý kašeľ, dýchavičnosť, zvýšenú teplotu, zimnicu, bolesť v krku, hlavy, bolesti svalov, hnačku alebo zvracanie?

 

* Toto sú len základné kritériá. Každý darca krvi pred odberom vypĺňa podrobný dotazník, ktorý je súčasťou povinného vyšetrenia.

Hrdinov hľadáme spolu s Národnou transfúznou službou SR a Ministerstvom zdravotníctva SR.

logo nts       logo mzsr

 

Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.