Potrebujete pomôcť?

Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme.

Buďte informovaní

Vyhľadať najbližšiu pobočku
 

VšZP pomáha seniorom aj v čase pandémie

20.11.2020

Slovensko už niekoľko mesiacov bojuje s pandémiou nového koronavírusu. V týchto ťažkých časoch sú najviac ohrození a zasiahnutí nebezpečnou pandémiou naši seniori. Všeobecná zdravotná poisťovňa sa im preto aj v tejto mimoriadne náročnej situácií snaží neustále pomáhať a stala sa dôležitou súčasťou projektu Senior boxov, ktoré prináša Ošetrovateľské centrum a Slnečný dom v Humennom. Senior boxy sú určené na pomoc bezvládnym osobám, ktoré  sa môžu ľahko ocitnúť v riziku bez včasnej a primeranej starostlivosti. Ide o originálny projekt, ktorý je na Slovensku výnimočný. Senior boxy obsahujú komplexný edukačný balíček, plný užitočných darčekov, ktorý pomáha zvyšovať pripravenosť blízkych na starostlivosť o vážne a dlhodobo chorých a poskytne im oporu i dôležité informácie.

„Vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni sa tešíme, že sme súčasťou takéhoto pekného projektu, ktorý pomôže našim seniorom. Som veľmi rád, že Senior boxy pomôžu v ťažkých životných chvíľach tým, ktorí to najviac potrebujú, teda tisícom našich seniorov po celom Slovensku,“ povedal generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, Richard Strapko. Ako doplnil, do Senior boxov VšZP dodala dávkovače na lieky, náplaste, dezinfekčné perá, informačné letáky a poskytla baliace a skladovacie priestory.

„Keď sa chce, dokážeme naozaj všetko! Aj napriek nepriaznivej situácii, ktorú so sebou nesie celosvetová pandémia, aj tento rok prichádzame s charitatívnym projektom Senior boxy. Tieto balíčky plné nádeje, poputujú naprieč celým Slovenskom do najmenej 50 liečební pre bezvládnych seniorov a ich blízkych. Sme hrdí, že tento jedinečný projekt sme dokázali aj napriek všetkému dotiahnuť do úspešného konca. Naše poďakovanie patrí nielen všetkým partnerom, ale aj dobrovoľníkom, ktorí bez nároku na odmenu neváhali a zapojili sa do tejto akcie aj tento rok,“ uviedla Zuzana Fabiánová, iniciátorka a odborná garantka projektu.

Tento ročník je výnimočný aj navýšením počtu Senior boxov až na 3000 kusov, ktoré budú opäť bezplatne distribuované  po Slovensku do liečební a oddelení dlhodobo chorých, či iných vybraných oddelení v rôznych slovenských nemocniciach. Ich približná hodnota je 132 000 eur, teda 44 eur na jeden Senior box.

 

Archív noviniek

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.