Preskočiť na obsah

Slnečná ochrana

Hovorí sa, že slnko je najlepší lekár, ale aj to, že všetkého veľa škodí. Priveľa slnka môže porušiť kožu, čoho následkom sa na nej môžu objaviť pigmentové škvrny či začervenanie spôsobené slnečnou alergiou. Obzvlášť nebezpečné je spálenie, ktoré zvyšuje riziko vzniku rakoviny kože. Až 10 % z celkového počtu kožných nádorov pritom tvorí nebezpečný malígny melanóm. Preto by sme nemali zabúdať na riziká spojené s dlhodobým pobytom na slnku bez patričnej ochrany. V spolupráci s webom www.slnecnaochrana.sk sa VšZP i na svojich podujatiach dlhodobo venuje osvete o tom, koľko slnka koža znesie a ako je ju možné chrániť správnym výberom prípravku slnečnej ochrany s vhodným ochranným faktorom.

Bezpečnú ochranu pred slnkom pre všetky vekové kategórie už tradične zosobňuje značka Daylong. A ako prevencia rôznych foriem rakoviny kože u rizikových pacientov je to Actinica, ktorá má štatút zdravotníckej pomôcky.

  Daylong _logo Actinica_lotion

 

Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.