Adresa vszp

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na grafickú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

VšZP a nemocnica F.D. Roosvelta budú spolupracovať na zrýchlení diagnostiky a liečby pacientov


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.


Pokračovanie obsahu:

Efektívna, rýchla diagnostika a viac voľných lôžok pre pacientov s vážnymi diagnózami - to je hlavný cieľ pilotného projektu Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosvelta v Banskej Bystrici, ktorý sa bude realizovať na základe dnes podpísanej dohody o vzájomnej spolupráci.

Určenie diagnózy a nastavenie liečby si štandardne vyžaduje až 7-dňový pobyt v nemocnici. Ak by diagnostika prebiehala ambulantne, mohol by sa skrátiť aj o 5 dní. A to je jeden z hlavných zámerov „stacionára“, ktorý uľahčí a urýchli cestu pacienta k odhaleniu, presnému zadefinovaniu zdravotného problému a k zahájeniu jeho riešenia. Výsledkom bude aj efektívnejšie hospodárenie s verejnými zdrojmi.

Spolupráca VšZP a nemocnica F.D. Roosvelta

„Našim cieľom je vzájomnou spoluprácou nastaviť diagnostické procesy pre našich poistencov v banskobystrickej nemocnici tak, aby sa čo najviac vyšetrení realizovalo v ambulanciách, prípadne sa priemerná dĺžka hospitalizácie z diagnostických dôvodov skrátila len na naozaj nevyhnutný čas. Bude to komfortnejšie a rýchlejšie pre pacienta a zároveň bude mať nemocnica viac voľných lôžok pre pacientov s ťažšími stavmi,“ povedal generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko.

Stacionár, ako denná forma poskytovania zdravotnej starostlivosti, umožňuje efektívnejšie využitie lôžkového fondu. „Doba sa mení a všetko plynie akosi rýchlejšie. Moderné diagnostické a terapeutické metódy nám umožňujú skrátiť liečbu a prinavrátiť tak človeka, ak to jeho komplexný zdravotný stav dovoľuje, do domáceho prostredia buď omnoho skôr, alebo ho celkom nevytrhnúť z kruhu najbližších. Našou snahou je vnímať človeka ako homogénny celok, s komplexnými potrebami. Takýto prístup má benefity aj pre nemocnicu. Umožňuje nám viac sa koncentrovať na starostlivosť o kriticky chorých a tiež zvyšuje našu ekonomickú efektívnosť, a teda aj efektívne nakladanie s verejnými zdrojmi. Veríme, že „stacionár“ v rozšírenej forme, bude pre nás všetkých dobrým riešením,“ približuje Miriam Lapuníková, riaditeľka FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica.

„Táto zefektívnená cesta pacienta skráti aj čakacie doby v nemocnici na rôzne iné diagnózy a výkony, ktoré sú vážnejšie a budú tak včas riešené,“ uviedla Beata Havelková, podpredsedníčka predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Do pilotného projektu, ktorého cieľom je čo najrýchlejšia a najkomfortnejšia diagnostika, budú zahrnutí hlavne pacienti interného oddelenia, neurológie, onkológie, hematológie, dermatovenerológie,  algeziológie, či pneumológie.

 

MENU:

Nachádzate sa tu: Úvod VšZP a nemocnica F.D. Roosvelta budú spolupracovať na zrýchlení diagnostiky a liečby pacientov

Zobraziť najnovšie


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.


PÄTIČKA:

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. OK

 

Koniec stránky.