Adresa vszp

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na grafickú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

VšZP preplatí malej Eliške najdrahší liek na svete


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.


Pokračovanie obsahu:

Zolgensma je najdrahší liek na svete, ktorý sa používa na liečbu detí so spinálnou svalovou atrofiou. O jeho aplikáciu malo záujem už niekoľko detí na Slovensku. Medzi  nimi je aj naša malá poistenka Eliška s touto krutou diagnózou. Všeobecná zdravotná poisťovňa preto iniciovala rokovania s výrobcom lieku a spoločne našli spôsob jeho úhrady.

„Vďaka obrovskému úsiliu Všeobecnej zdravotnej poisťovne nastal zásadný posun v takmer pol roka trvajúcich rokovaniach. Zmluva na najdrahší liek na svete je podpísaná a súhlasné stanovisko s jeho podaním pre našu poistenku Elišku bolo vydané. Pevne verím, že na základe dohody s výrobcom lieku, ktorou sme otvorili možnosti aj pre ostatné zdravotné poisťovne, ho čoskoro bude možné aplikovať aj ďalším pacientom so spinálnou svalovou atrofiou na Slovensku,“ uviedol Richard Strapko, generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá je lídrom v podporovaní najmodernejších liečebných postupov a technológií a tie svojim poistencom zvyčajne hradí ako prvá zdravotná poisťovňa na Slovensku.

Spinálna muskulárna atrofia je mimoriadne zriedkavé, genetické, neuromuskulárne ochorenie, ktoré vedie k ireverzibilnej strate motorických neurónov, v dôsledku čoho dochádza k atrofii a paralýze svalov, poruche prehĺtania a dýchania a v najzávažnejších formách ochorenia až k predčasnému úmrtiu. Liek Zolgensma je  od minulého roka  registrovaný už aj v Európe a musí sa podať do dvoch rokov života dieťaťa.

 

MENU:

Nachádzate sa tu: Úvod VšZP preplatí malej Eliške najdrahší liek na svete

Zobraziť najnovšie


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.


PÄTIČKA:

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. OK

 

Koniec stránky.