Adresa vszp

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na grafickú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

KORONAVíRUS - VšZP pomáha s riešením neštandardných situácií


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.


Pokračovanie obsahu:

Vážení poistenci,

pandémia koronavírusu stále trvá, no aj v tejto neľahkej dobe sme tu pre vás, vždy pripravení pomôcť. Ak potrebujete poradiť, obráťte sa na naše call centrum na čísle 0850 003 003 alebo využite on-line komunikáciu prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo ePobočky. Od 7.4. sme pre vás otvorili aj naše kamenné pobočky, kde vám pomôžeme aj osobne. Aby sme znížili riziko ochorenia, vytvorili sme pre vás možnosť on-line objednania na konkrétny termín, vďaka čomu nemusíte čakať v rade a všetko potrebné vybavíte ihneď.

Ak máte ďalšie otázky, pozrite si zoznam najčastejších otázok ohľadom fungovania VšZP počas pandémie. Veríme, že medzi nimi nájdete odpovede, ktoré hľadáte.

Informácie pre poistencov

Otázka č. 1: Kedy už otvoríte vaše pobočky, rád by som sa zastavil osobne...

 

Otázka č. 2: Požiadala som o vystavenie nového preukazu poistenca, ale ešte som ho nedostala. Bude to pre lekára dostatočný argument, ak by som potrebovala nejaké vyšetrenie?

 

Otázka č. 3: Vrátil som sa zo zahraničia na Slovensko, kde by som si chcel obnoviť poistný vzťah. Ako mám postupovať, ak som aktuálne v povinnej karanténe a nemôžem sa pohnúť z domu?

 

Otázka č. 4: Ako mám  postupovať, ak si chcem podať prihlášku do VšZP? Podobne kolega, ktorý v najbližších dňoch očakáva prírastok do rodiny, a svoje dieťa by taktiež rád poistil práve u vás.

 

Otázka č. 5: Veľa sa teraz hovorí o elektronickom recepte, o jeho výhodách, že netreba ísť k lekárovi. Mohli by ste mi ho teda vystaviť, ak vám napíšem, aké lieky pravidelne užívam?

 

Otázka č. 6: Môže mi predpísať lieky namiesto špecialistu aj všeobecný lekár?

 

Otázka č. 7: Dostanem sa k špecialistovi aj bez výmenného lístka, ktorý vydáva všeobecný lekár?

 

Otázka č. 8: Ako to bude v tejto mimoriadnej situácii s poukazmi na zdravotnícke pomôcky, ktoré platia len 30 dní?

 

Otázka č. 9: Z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie som nemohol nastúpiť na kúpeľnú liečbu, moja manželka ju zasa musela prerušiť.  Znamená to, že poukazy na kúpeľnú liečbu nám už definitívne prepadli?

 

Otázka č. 10: Potrebujem vám oznámiť zmenu, stal som sa samoplatiteľom poistného. Z dôvodu pandémie nechcem ísť na pobočku a ani na poštu, kde je veľa ľudí, Viete mi poradiť nejaký iný rýchly a hlavne bezpečný spôsob?

 

Informácie pre platiteľov

 

Otázka č. 1: Presťahovala som firmu na novú adresu. Ako vám môžem oznámiť túto zmenu? A čo v prípade zmeny bankového spojenia? Akceptujete aj sken tlačiva?

 

Informácie pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti

Preberanie receptov od poskytovateľov lekárenskej starostlivosti
Poštové zásielky, vrátane receptov doručovaných Slovenskou poštou a kuriérom, preberajú podateľne VšZP.

Informácie pre všetkých

autorizované lekármi a odborníkmi z oblasti zdravotníctva. Čítajte na www.preventivne.sk. 
Všetko o koronavíruse.

Informácie k mobilnej aplikácii

Epidémia koronavírusu prináša do nášho bežného života viacero obmedzení. Jedným z nich je odporúčaná karanténa. Mnoho informácií však môžete získať aj bez osobnej návštevy lekára či pobočky zdravotnej poisťovne. Stačí si nainštalovať našu bezplatnú mobilnú aplikáciu.

Z pohodlia domova potom zistíte podrobnosti o zdravotných výkonoch, predpísaných liekoch, aj možnosti, ako ušetriť na doplatkoch za lieky. Aplikácia vám prehľadne ukáže vaše eRecepty, či dokonca aj možné interakcie liekov.

Rovnako ako nám záleží na vašom zdraví, dbáme aj o čo najvyššiu ochranu vašich osobných údajov. Aby sme vám uľahčili inštaláciu a aktiváciu našej aplikácie, pripravili sme pre vás podrobný postup, ako na to.

Mobilná aplikácia vo vašom telefóne krok za krokom:

 

Tvárová biometria z pohodlia domova rýchlo a jednoducho

 

Ak potrebujete poradiť, sme tu pre vás na mobilna.app@vszp.sk.

 

MENU:

Nachádzate sa tu: Úvod KORONAVíRUS - VšZP pomáha s riešením neštandardných situácií


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.


PÄTIČKA:

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. OK

 

Koniec stránky.