Adresa vszp

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na grafickú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Mobilná aplikácia


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.


Pokračovanie obsahu:

Pokiaľ by ste disponovali GRID kartou vydanou k Vášmu kontu, pri opätovnom prihlásení do mobilnej aplikácie už nie je potrebná jej opätovná aktivácia v lekárni alebo v pobočke VšZP (po zadaní prihlasovacích údajov sa zadá už len požadovaná pozícia z GRID karty).

V prípade, že nevyužívate ePobočku a nedisponujete GRID kartou, pri výmene telefonického zariadenia bude potrebná opätovná aktivácia mobilnej aplikácie v lekárni alebo osobne v pobočke. Zároveň, pre získanie kompletného prístupu do ePobočky, môže byť odovzdaná aj GRID karta.

Problém nezobrazovania zoznamu lekární súvisí s nastavením veľkosti písma v mobilnom zariadení. Predpokladáme, že máte nastavenú veľkosť písma na „Veľmi veľké“ alebo „Veľké“ a preto sa Vám nezobrazuje celý text v danej obrazovke. Je potrebné vykonať zmenu písma v nastaveniach mobilného zariadenia na „stredné“, poprípade „normálne“ alebo „malé“ a potom sa zobrazí celý text s možnosťou kliknutia na lekárne, ktoré mobilnú aplikáciu (MA) aktivujú.

Bližšie informácie nájdete na internetovej stránke: https://www.vszp.sk/mobilna-aplikacia/.

Pri registrácii (zadaní požadovaných identifikačných údajov) cez mobilnú aplikáciu (MA) nie je nutné požadovať o vystavenie GRID karty, nakoľko každý klient môže využiť možnosť aktivácie v lekárni alebo v pobočke Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a.s. (VšZP). Zároveň má klient zobrazenú textovú informáciu, že GRID karta je bezpečnostný prvok, ktorý slúži na prístup do ePobočky a pre vstup do MA nie je povinná. Ak klient zvolí možnosť vystaviť GRID kartu, klient si vyberie spôsob doručenia bezpečnostného predmetu (GRID karty).

Bez zadania prihlasovacieho mena (login), hesla a pozície z GRID karty, prípadne aktivácie v lekárni alebo v pobočke nebude možné sa do mobilnej aplikácie (MA) prihlásiť. V prípade záujmu o registráciu konta je možné sa zaregistrovať aj priamo cez MA:
· Prvé prihlásenie/Aktivácia MA: pri prvom prihlásení do MA sa vyžaduje prihlasovacie meno/heslo, bezpečnostný predmet - GRID karta alebo aktivácia v lekárni, poprípade v pobočke. K dispozícii je zoznam lekární a pobočiek, kde je možné aplikáciu aktivovať. Po stlačení tlačidla ĎALEJ sa zobrazí čiarový kód, ktorý po overení totožnosti načíta z obrazovky mobilného telefónu lekárnik alebo zamestnanec VšZP. Zároveň si zvolíte ľubovoľný 4-ciferný PIN kód.
· Opakované prihlásenie: každé ďalšie prihlásenie sa realizuje zadaním PINu – číselného 4-miestneho kódu. Opätovné prihlásenie cez prihlasovacie meno, heslo, GRID kartu poprípade aktiváciu v lekárni/v pobočke bude nutné iba v prípade nesprávne zadaného PINu v počte trikrát, alebo ak si viac ako 12 mesiacov užívateľ MA neotvorí. Po uplynutí tejto doby budú užívatelia automaticky odhlásení.

Bližšie informácie nájdete na internetovej stránke: https://www.vszp.sk/mobilna-aplikacia/.
Mobilná aplikácia Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a.s. vyžaduje, aby zariadenie, na ktoré sa inštaluje, malo funkciu „telefónu“ a umožňovalo vytočiť číslo a zavolať. Súvisí to s možnosťou volať na ICE kontakt, alebo vytočiť linku 155.
To znamená, že mobilnú aplikáciu je možné napríklad inštalovať len na také typy tabletov, ktoré majú podporu 3G sietí a je možné do nich vložiť napr. SIM kartu. V prípade, že sa jedná o tablet, ktorý je možné pripojiť napríklad len na wifi, tieto zariadenia nie sú podporované a aplikácia sa na nedá nainštalovať.

Bližšie informácie nájdete na internetovej stránke: https://www.vszp.sk/mobilna-aplikacia/.

Mobilná aplikácia Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a.s. je súčasťou obchodov Google play store (Obchod play) a Apple store (App store), kde sa dá vyhľadať a bezplatne stiahnuť.
Pre stiahnutie je potrebné do vyhľadávača zadať " vszp ".
Mobilnú aplikáciu je možné používať na zariadeniach s operačným systémom ANDROID vo verzii 4.4 a vyššie, pre iOS od verzie 10 a vyššie. Ostatné platformy ako Windows Mobile, BlackBerry a pod. nie sú podporované.

Bližšie informácie nájdete na internetovej stránke: https://www.vszp.sk/mobilna-aplikacia/

V mobilnej aplikácii nie je ponúkaná možnosť Odhlásiť z dôvodu, aby si klienti bez vydanej GRID karty po neúmyselnom odhlásení nemuseli aplikáciu opakovane aktivovať v lekárni alebo v pobočke. V prípade potreby odhlásenia užívateľa z aplikácie je potrebné aplikáciu odinštalovať a späť nainštalovať. Pri androide je možné pre odhlásenie v menu telefónu odstrániť dáta aplikácie – menu – Aplikácie – nájsť a kliknúť na aplikáciu VšZP – odstrániť dáta aplikácie.

V časti Nastavenia je tlačidlo Zamknúť. Kliknutím na Zamknúť sa uzamkne chránený obsah aplikácie (vytvoria sa zámky pre chránený obsah – napr. Preukaz poistenca, Moje zdravie,...) a následne je potrebné zadať PIN kód pre opätovné odomknutie.

 

 

MENU:

Nachádzate sa tu: Úvod Poradňa Mobilná aplikácia


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.


PÄTIČKA:

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. OK

 

Koniec stránky.