Adresa vszp

[Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabo vidiacich alebo špecializované či staršie prehliadače.] Prejsť na grafickú verziu...


Začiatok stránky, titulka:

Potrebujeme hrdinov


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.


Pokračovanie obsahu:

Epidémia koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID 19, nás všetkých zasiahla. Mnoho vecí sa v našich životoch zmenilo, ale niečo ostalo rovnaké. Ľudská krv sa nedá ničím nahradiť.

Pridaj sa k tým, ktorí zachraňujú ľudské životy. Pridaj sa k hrdinom, ktorých dnes potrebujeme ešte viac ako inokedy predtým. Staň sa darcom krvi.

darca krvi hrdinský skutok krv

Mimoriadna situácia spôsobená pandémiou koronavírusu vyvolala núdzový stav aj v zásobách Národnej transfúznej služby SR. V našich nemocniciach sú pritom pacienti, ktorí krv potrebujú, aby mohli žiť. Zareaguj na výzvu a príď darovať krv do jedného z odberových miest NTS SR. Nemaj obavy, všetky pracoviská zaviedli opatrenia, aby ochránili teba aj ostatných pred nákazou vírusom.

Zisti, či môžeš byť hrdinom

Máš od 18 do 65 rokov?

 

Vážiš viac ako 50 kg?

 


Si zdravý, bez závažných chronických a infekčných ochorení, ako je AIDS alebo žltačka typu B alebo C?

 


Bol si v posledných 14 dňoch v zahraničí?

 


Bol si v posledných 14 dňoch v kontakte s niekým, kto sa vrátil zo zahraničia, je v karanténe alebo sa uňho objavili príznaky respiračného ochorenia alebo ochorenia COVID-19?

 


Máš alebo si mal posledné dva týždne suchý kašeľ, dýchavičnosť, zvýšenú teplotu, zimnicu, bolesť v krku, hlavy, bolesti svalov, hnačku alebo zvracanie?

 

* Toto sú len základné kritériá. Každý darca krvi pred odberom vypĺňa podrobný dotazník, ktorý je súčasťou povinného vyšetrenia.

Hrdinov hľadáme spolu s Národnou transfúznou službou SR a Ministerstvom zdravotníctva SR.

logo nts       logo mzsr

 

 

MENU:

Nachádzate sa tu: Úvod Výhody a zľavy Darcovia krvi


Pokračuj v čítaní alebo preskoč na menu. Ďalšie možnosti: Začiatok stránky; Vyhľadávanie; Pätičkové informácie.


PÄTIČKA:

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. OK

 

Koniec stránky.