11.02.2014 - VšZP zaznamenala prvé prípady nekalého náboru

11.02.2014

 

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. zaznamenala v týchto dňoch prvé prípady nekalého náboru poistencov v tomto roku. V Trnave neznáme osoby navštevujú poistencov priamo v bytoch, poskytujú im nepravdivé informácie, že VšZP zaniká a ponúkajú im prepoistenie do súkromnej zdravotnej poisťovne. Opäť ide teda o prípady zavádzania našich poistencov.
Ďalšie podozrenie z nekalého náboru je z Bánoviec nad Bebravou, kde sa neznáma osoba, v mene VšZP, snažila získať informácie o poistencoch prostredníctvom telefonického prieskumu s tým, že oslovení majú možnosť získať aj nejaké ceny. VšZP však žiaden takýto prieskum nevykonáva a dištancuje sa od takýchto praktík.
Keďže je predpoklad, že podobné prípady sa môžu objaviť aj v ďalších regiónoch Slovenska VšZP upozorňuje občanov, aby boli opatrní a nestali sa obeťami nekorektného náboru. Ak sa aj ocitnú v takejto situácii, odporúčame im využiť späťvzatie prihlášky. To znamená, že ak už aj prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne podpísali, môžu ešte svoje rozhodnutie zmeniť a vziať ju späť. Môžu tak urobiť bez udania dôvodu a to do 30.9.2014 v tej zdravotnej poisťovni, v ktorej si podali túto novú prihlášku, a to osobne alebo poštou. V takomto prípade zostanú od 1.1.2015 poistení vo svojej pôvodnej zdravotnej poisťovni.

Bratislava 11. 2. 2014

 

 

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.