Potrebujete pomôcť?

Kontaktuje nás, radi vám pomôžeme.

Vyhľadať najbližšiu pobočku

Vznikol nový portál www.preventivne.sk, je tvorený výlučne v spolupráci s odborníkmi

02.07.2018

S posolstvom „Ži pozitívne, mysli preventívne“ spustila najväčšia zdravotná poisťovňa verejnoprospešný portál zameraný na prevenciu a zdravý životný štýl

Myslíte si, že vás more vylieči? Oddych v prímorských destináciách môže naozaj pomôcť vášmu zdraviu, avšak platí, že nie je more ako more. Viete, kam sa vybrať na dovolenku, keď vás trápi kašeľ? V akom letovisku posilníte svojim deťom imunitu a ktoré more je najlepšie na liečbu ekzému?

Všetci vieme, že pohyb je dôležitý. Tušili ste ale, že fajčiar s vysokým cholesterolom a vysokým tlakom, ktorý pravidelne športuje, má šancu žiť dlhšie, ako nefajčiar bez týchto neduhov, ktorý sa nehýbe?

Ktorá známa herečka má zranenia ako vojak a ktorá ide tesne pred päťdesiatkou skúšať box? To všetko a mnoho iného sa dočítate na novom portáli www.preventivne.sk.Všeobecná zdravotná poisťovňa sa pripája medzi spoločensky zodpovedné inštitúcie, ktoré v digitálnom priestore bojujú proti šíreniu nepravdivých informácií, bludov a hoaxov z oblasti medicíny a liečby chorôb. Vytvorila preto verejnoprospešný portál o zdraví a prevencii, ktorý je tvorený výlučne v spolupráci s lekármi a ďalšími odborníkmi.

Portál prináša denne zaujímavé články, aktuality, rozhovory, videá, poradňu, zdravé recepty, príbehy, testy a relevantné informácie o zdraví pre laickú i odbornú verejnosť. Každý mesiac sa podrobne venuje jednej veľkej téme. Čitatelia tu napríklad nájdu aj návody, ako správne cvičiť, podrobný obsah preventívnych prehliadok u svojho lekára, očkovací kalendár a ďalšie rady pre zdravší a aktívnejší život, ktoré prispievajú k prevencii civilizačných ochorení.

„Preventívna medicína nepredstavuje len účasť občanov na zákonom stanovených preventívnych prehliadkach. Skutočná prevencia je to, na čo musíme myslieť už o krok skôr. Aby sa z poistencov nestávali pacienti. Na to je potrebná však aj ich aktívna účasť, aby sa ľudia už dnes starali o svoje zdravie. VšZP im v tom prostredníctvom nového portálu pomôže osvetou a edukáciou o zdravom životnom štýle,“ hovorí MUDr. Beata Havelková MPH., riaditeľka zdravotného a revízneho odboru VšZP.

VšZP prikladá prevencii veľký význam a vytvorila preto priestor, kde čitatelia nájdu dôveryhodné, overené a spoľahlivé informácie. Na tvorbe portálu sa podieľa viac ako 20 lekárov a odborníkov zo širokého spektra špecializácií. Publikované materiály sú autorizované.

 

Archív noviniek

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.