Potrebujete pomôcť?

Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme.

Buďte informovaní

Vyhľadať najbližšiu pobočku
 

VšZP začala posielať výsledky ročného zúčtovania za rok 2020

08.06.2021

Všeobecná zdravotná poisťovňa posiela prvým klientom výsledky ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2020. Ročné zúčtovanie vykoná VšZP podľa zákona viac ako 550-tisíc poistencom. Prvých 90-tisíc výsledkov dostanú fyzické osoby a prioritne sa zasielajú prostredníctvom Ústredného portálu verejnej správy do elektronických schránok aktivovaných na doručovanie.

Zasielané dokumenty obsahujú celý výpočet ročného zúčtovania. Proti jeho výsledku môže poistenec alebo platiteľ podať námietku, prípadne nesúhlasné stanovisko do 15 dní odo dňa doručenia. Po uplynutí termínu začína plynúť 45-dňová lehota, v rámci ktorej je povinnosť zaplatiť nedoplatok a zdravotná poisťovňa po zúčtovaní vzájomných pohľadávok a záväzkov musí vrátiť preplatok. Námietky je možné podať aj cez Ústredný portál verejnej správy. Pre tento účel je k dispozícii formulár, alebo je možné námietku poslať ako odpoveď na správu od VšZP, prípadne cez všeobecnú agendu.

Poistenci a platitelia poistného, ktorým VšZP vykonala ročné zúčtovanie, si môžu pozrieť výsledkyePobočke a využiť ju aj na podanie námietky alebo nesúhlasného stanoviska.  Aj poistenci, ktorí majú konto v ePobočke a ktorým VšZP vykonala ročné zúčtovanie a jeho výsledok bude zúčtovaný cez ich posledného zamestnávateľa, či zamestnávateľov, majú možnosť pozrieť si jeho výpočet. 

VšZP pripravila taktiež informácie súvisiace s úhradou nedoplatku a vrátením preplatku. Nedoplatok sa dá jednoducho zaplatiť aj načítaním QR kódu. Fyzické osoby môžu nedoplatok uhradiť aj prostredníctvom mobilnej aplikácie VšZP, v ktorej sa nachádza informácia aj o preplatku.

Samostatne zárobkovo činné osoby si v ePobočke nájdu aj výpočet preddavku na poistné od 1. januára 2022 do 31. decembra 2022.

Splnenie podmienok na vykonanie ročného zúčtovania poistného si môžu poistenci alebo platitelia overiť na webstránke VšZP. Po kliknutí na www.epobocka.com  sa v časti Služby pre neprihlásených dozvedia či splnili podmienky na vykonanie zúčtovania, či im ho už VšZP vykonala, aký je výsledok ročného zúčtovania, respektíve či je menší alebo väčší ako 5 eur. V prípade, že je menší ako 5 eur,  nedoplatok nie je potrebné uhradiť.

 

Archív noviniek

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.