Preskočiť na obsah

Potrebujete pomôcť?

Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme.

Buďte informovaní

Vyhľadať najbližšiu pobočku
 

VšZP preplatí malej Eliške najdrahší liek na svete

22.02.2021

Zolgensma je najdrahší liek na svete, ktorý sa používa na liečbu detí so spinálnou svalovou atrofiou. O jeho aplikáciu malo záujem už niekoľko detí na Slovensku. Medzi  nimi je aj naša malá poistenka Eliška s touto krutou diagnózou. Všeobecná zdravotná poisťovňa preto iniciovala rokovania s výrobcom lieku a spoločne našli spôsob jeho úhrady.

„Vďaka obrovskému úsiliu Všeobecnej zdravotnej poisťovne nastal zásadný posun v takmer pol roka trvajúcich rokovaniach. Zmluva na najdrahší liek na svete je podpísaná a súhlasné stanovisko s jeho podaním pre našu poistenku Elišku bolo vydané. Pevne verím, že na základe dohody s výrobcom lieku, ktorou sme otvorili možnosti aj pre ostatné zdravotné poisťovne, ho čoskoro bude možné aplikovať aj ďalším pacientom so spinálnou svalovou atrofiou na Slovensku,“ uviedol Richard Strapko, generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá je lídrom v podporovaní najmodernejších liečebných postupov a technológií a tie svojim poistencom zvyčajne hradí ako prvá zdravotná poisťovňa na Slovensku.

Spinálna muskulárna atrofia je mimoriadne zriedkavé, genetické, neuromuskulárne ochorenie, ktoré vedie k ireverzibilnej strate motorických neurónov, v dôsledku čoho dochádza k atrofii a paralýze svalov, poruche prehĺtania a dýchania a v najzávažnejších formách ochorenia až k predčasnému úmrtiu. Liek Zolgensma je  od minulého roka  registrovaný už aj v Európe a musí sa podať do dvoch rokov života dieťaťa.

Archív noviniek

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.