Potrebujete pomôcť?

Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme.

Buďte informovaní

Vyhľadať najbližšiu pobočku
 

VšZP pomáha pacientom s ťažkými diagnózami, aby mohli byť prednostne zaočkovaní

26.03.2021

Všeobecná zdravotná poisťovňa vychádza v ústrety svojim poistencom a umožňuje ľuďom s chronickými ochoreniami, aj mladším ako 55 rokov, dať sa zaočkovať skôr, ako sa dostanú na rad podľa oficiálnych fáz očkovania, ktoré nezohľadňujú zdravotné indikácie. Očkovanie je pritom jediný účinný spôsob ochrany zdravia a životov ľudí a práve pre pacientov s diabetom alebo onkologických pacientov je to jediná šanca na zvládnutie pandémie bez fatálnych dôsledkov.

 „V spolupráci s lekármi vytvárame pre očkovacie centrá alternatívne zoznamy rizikových ľudí, ktorí by vzhľadom k svojej diagnóze mali dostať vakcínu prednostne. VšZP v týchto dňoch oslovila takmer 200 pacientov so sklerózou multiplex, ktorí sa  môžu dať zaočkovať už tento víkend vo vakcinačnom centre v Bratislave,“ uvádza podpredsedníčka predstavenstva VšZP Beata Havelková.

Všeobecná zdravotná poisťovňa spolupracuje nielen s Bratislavským samosprávnym krajom. Už aj v Nitrianskom kraji vytypovala približne 100 svojich poistencov s chronickými chorobami. Tento zoznam poskytla nemocniciam a vakcinačným centrám,  ktoré ich prednostne zaradenia medzi náhradníkov.

Najohrozenejšou skupinou v súvislosti s Covid-19 sú starší ľudia a vírus je mimoriadne rizikový aj pre chronicky chorých pacientov. Všeobecná zdravotná poisťovňa im aj v tomto smere bude nápomocná a využije všetky dostupné možnosti, aby sa k vakcíne dostali čo najskôr. „Zároveň tak prispievame k efektívnemu využitiu očkovacích vakcín. Keď sa na vakcináciu nedostavia všetci nahlásení ľudia, zvyšné očkovacie látky budú podané náhradníkom, ktorých očkovacím centrám nahlasuje aj VšZP,“ uzatvára hovorca poisťovne Matej Neumann.

Archív noviniek

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.