Potrebujete pomôcť?

Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme.

Buďte informovaní

Vyhľadať najbližšiu pobočku
 

VšZP a nemocnica F.D. Roosvelta budú spolupracovať na zrýchlení diagnostiky a liečby pacientov

28.04.2021

Efektívna, rýchla diagnostika a viac voľných lôžok pre pacientov s vážnymi diagnózami - to je hlavný cieľ pilotného projektu Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosvelta v Banskej Bystrici, ktorý sa bude realizovať na základe dnes podpísanej dohody o vzájomnej spolupráci.

Určenie diagnózy a nastavenie liečby si štandardne vyžaduje až 7-dňový pobyt v nemocnici. Ak by diagnostika prebiehala ambulantne, mohol by sa skrátiť aj o 5 dní. A to je jeden z hlavných zámerov „stacionára“, ktorý uľahčí a urýchli cestu pacienta k odhaleniu, presnému zadefinovaniu zdravotného problému a k zahájeniu jeho riešenia. Výsledkom bude aj efektívnejšie hospodárenie s verejnými zdrojmi.

Spolupráca VšZP a nemocnica F.D. Roosvelta

„Našim cieľom je vzájomnou spoluprácou nastaviť diagnostické procesy pre našich poistencov v banskobystrickej nemocnici tak, aby sa čo najviac vyšetrení realizovalo v ambulanciách, prípadne sa priemerná dĺžka hospitalizácie z diagnostických dôvodov skrátila len na naozaj nevyhnutný čas. Bude to komfortnejšie a rýchlejšie pre pacienta a zároveň bude mať nemocnica viac voľných lôžok pre pacientov s ťažšími stavmi,“ povedal generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko.

Stacionár, ako denná forma poskytovania zdravotnej starostlivosti, umožňuje efektívnejšie využitie lôžkového fondu. „Doba sa mení a všetko plynie akosi rýchlejšie. Moderné diagnostické a terapeutické metódy nám umožňujú skrátiť liečbu a prinavrátiť tak človeka, ak to jeho komplexný zdravotný stav dovoľuje, do domáceho prostredia buď omnoho skôr, alebo ho celkom nevytrhnúť z kruhu najbližších. Našou snahou je vnímať človeka ako homogénny celok, s komplexnými potrebami. Takýto prístup má benefity aj pre nemocnicu. Umožňuje nám viac sa koncentrovať na starostlivosť o kriticky chorých a tiež zvyšuje našu ekonomickú efektívnosť, a teda aj efektívne nakladanie s verejnými zdrojmi. Veríme, že „stacionár“ v rozšírenej forme, bude pre nás všetkých dobrým riešením,“ približuje Miriam Lapuníková, riaditeľka FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica.

„Táto zefektívnená cesta pacienta skráti aj čakacie doby v nemocnici na rôzne iné diagnózy a výkony, ktoré sú vážnejšie a budú tak včas riešené,“ uviedla Beata Havelková, podpredsedníčka predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Do pilotného projektu, ktorého cieľom je čo najrýchlejšia a najkomfortnejšia diagnostika, budú zahrnutí hlavne pacienti interného oddelenia, neurológie, onkológie, hematológie, dermatovenerológie,  algeziológie, či pneumológie.

Archív noviniek

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.