Potrebujete pomôcť?

Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme.

Buďte informovaní

Vyhľadať najbližšiu pobočku
 

Všeobecná zdravotná poisťovňa sa zapája do informačnej kampane #ZaočkujemSa

24.02.2021

Informačná kampaň Zaočkujem sa vznikla v rámci iniciatív Kto pomôže Slovensku (KPS)Veda pomáha. Kampaň prináša verejnosti overené informácie o téme očkovania proti ochoreniu COVID-19 a pomáha tak bežným ľuďom zorientovať sa v problematike vakcinácie.

Keďže medicína zatiaľ nepozná účinný liek proti COVID-19, očkovanie je jediný spôsob, ako sa vrátiť k normálnemu životu čo najskôr. V súčasnosti sa očkuje podľa presného poradia a ako prvé sú na rade najohrozenejšie skupiny obyvateľstva. Aj keď sa Vás očkovanie môže týkať až za pár mesiacov, platforma Zaočkujem sa prináša komplexné, odborne podložené informácie o očkovaní, bezpečnosti vakcín aj skutočné príbehy zaočkovaných.

Lucia Pašková z iniciatívy KPS hovorí: „Naším cieľom je, aby sa každý človek mohol ohľadom očkovania rozhodnúť slobodne a zodpovedne na základe dôveryhodných faktov.”

Bojujeme proti hoaxom a dezinformáciám

„Záleží nám na zdraví našich poistencov a veríme, že očkovanie proti COVID-19 je správnym spôsobom, ako úspešne bojovať s pandémiou. Chcel by som podotknúť, že my vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni stojíme na strane vedy a nedávame priestor konšpirátorom a dezinformačným médiám, ktoré do ľudí zasievajú pochybnosti o bezpečnosti vakcinácie. Aj preto podporujeme odborne podložené kampane, ktoré pomáhajú ľuďom zorientovať sa v téme,“ povedal generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, Richard Strapko.

Všeobecná zdravotná poisťovňa sa aktívne zapája do šírenia vedecky podložených faktov a odborných informácii ohľadom očkovania. Okrem projektu Zaočkujem sa je tiež partnerom očkovacej kampane vedenej Ministerstvom zdravotníctva, Vakcína je sloboda.

Vyjadrite svoju podporu aj vy

Svoju podporu očkovaniu môžete vyjadriť aj vy a to priamo na stránke zaočkujemsa.sk pridaním verejnej odpovede alebo nastavením rámika na profilovej fotke na sociálnych sieťach.

 

V prípade chronických ochorení či iných špecifikácií svojho zdravotného stavu sa o vhodnosti očkovania poraďte so svojim lekárom .

 

Archív noviniek

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.