Potrebujete pomôcť?

Kontaktujte nás, radi vám pomôžeme.

Buďte informovaní

Vyhľadať najbližšiu pobočku
 

Skríning rakoviny hrubého čreva a konečníka: Týka sa aj vás?

15.01.2019

Aktívne vyhľadávanie prípadov včasných štádií kolorektálneho karcinómu je v plnom prúde.

Všeobecná zdravotná poisťovňa v rámci celonárodného skríningu náhodným výberom oslovuje 12 800 svojich poistencov vo vekovom rozpätí 50 až 74 rokov. Poslali sme vám test, ktorý dokáže odhaliť aj neviditeľné množstvo krvi v stolici. Jeho výsledok vám napovie, či ste v poriadku, alebo je potrebné ďalšie vyšetrenie.

Na Slovensku sa každý rok diagnostikuje viac ako päťtisíc nových prípadov tohto ochorenia. Väčšina pacientov však prichádza k lekárovi už v pokročilom štádiu a zbytočne tak umiera vyše tritisíc ľudí ročne. Rakovina hrubého čreva a konečníka je pritom vyliečiteľná, ak sa zistí včas. Stačí absolvovať jednoduché vyšetrenie, ktoré potvrdí, či máte zvýšené riziko ochorenia, alebo nie.

Návod na použitie testu, informácie o tom, ako sa rakovina hrubého čreva a konečníka prejavuje, a viac o liečbe i možnej prevencii nájdete na www.preventivne.sk.

Archív noviniek

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.