Potrebujete pomôcť?

Kontaktuje nás, radi vám pomôžeme.

Vyhľadať najbližšiu pobočku

Do ordinácie už aj s občianskym preukazom

31.01.2019

Ak vlastníte občiansky preukaz s elektronickým čipom, na ošetrenie u lekára už nepotrebujete preukaz poistenca. Ak u poistenca nastane situácia, že mu má byť vydaný nový preukaz, napr. mu vzniká zdravotné poistenie, mení zdravotnú poisťovňu alebo doterajší preukaz má stratený, poškodený, resp. odcudzený a je držiteľom občianskeho preukazu s elektronickým čipom, zdravotná poisťovňa mu automaticky vydá už len Európsky preukaz zdravotného poistenia. Európsky preukaz zdravotného poistenia sa využíva na čerpanie potrebnej zdravotnej starostlivosti v členských štátoch EÚ, ale je možné sa ním preukázať aj v ordinácii vášho lekára, na pohotovosti alebo v lekárni.

Nevydanie preukazu poistenca osobe, ktorá je držiteľom občianskeho preukazu s elektronickým čipom, je v súlade so zákonom a nemôže byť dôvodom na odmietnutie poistenca. Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti má aj iné možnosti ako si overiť poistenie klienta, napr. e-Pobočka VšZP, eRecept a pod.
Doposiaľ platné preukazy poistenca je možné používať aj naďalej.

Archív noviniek

Hore
Infolinka 0850 003 003

Váš prehliadač je zastaralý.

Aktualizujte si svoj prehliadač na najnovšiu verziu. Vďaka tejto aktualizácii si budete môcť prehliadať web stránku Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ako aj všetky ďalšie web stránky, podstatne komfortnejšie a bez problémov s ich správnym zobrazením.

Pre inštaláciu niektorého z moderných prehliadačov si vyberte z nasledovnej ponuky:

Pokračovať bez aktualizácie
© 2005-2017 Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. Stránky generuje redakčný systém WebJET spoločnosti InterWay, a. s.